انواع کابین آریسان

کابین آریسان فایبرگلاس

کابین آریسان فایبر گلاس کابینی است که موجب زیبایی و کارایی عالی خودرو شما می شود.

بروی خودرو آریسان می‌توان از مدل‌های مختلف کابین فایبرگلاس استفاده کرد که بر اساس نوع کاربرد خودرو نوع کابین نصبی نیز تغییر می‌کند.

برخلاف پراید ۱۵۱ ،آریسان فضای بزرگتری در قسمت بار خود دارد و این موضوع امکان نصب انواع مختلفی از کابین آریسان را بر روی این خودرو به شما می‌دهد. اما قبل از نصب هر کابین، باربند یا اتاق روی آریسان پیشنهاد می‌کنیم مقاله را مطالعه کنید تا بهترین انتخاب را با کمترین هزینه انجام دهد.

درباره کابین آریسان

آریسان خودرو پرحاشیه ای که ابتدای ورود خود بسیار سر زبانها افتاد. البته به خاطر نقاط ضعف زیاد. در روزهای ابتدایی در بیشتر شبکه های اجتماعی تصاویر و فیلم‌های آریسان به چشم می‌خورد، برخی در راستای تخریب این خودرو نو ظهور و برخی در دفاع از آن اما نکته ای که در اکثر تصاویر فیلم ها می توان فهمیدضعف در قسمت شاسی به خصوص در نقطه بین کابین راننده و قسمت بار.

تصاویر زیادی از آریسان های کمر شکسته ( همان نقطه ضعف مذکور) در شبکه های اجتماعی رد و بدل می شد. برخی بر این باور بودند که بارگیری بیش از ظرفیت خودرو موجب این حادثه شده و برخی مهندسی و ساخت ضعیف خودرو ساز را مقصر میدانستند.

آریسان کمر شکسته

به هر حال مالکان آریسان با ذهنی آشفته سعی در تقویت شاسی و قسمت بار خودرو کرده و از تقبل بارهای سنگین دوری میکردند.

کابین آریسان فایبرگلاس در چنین شرایطی شد انتخاب اول دارندگان این خودرو وانت. 

انتخاب کابین آریسان فایبرگلاس نه فقط به خاطر ضعف شاسی  بلکه به خاطر محدودیت حمل بار آریسان نیز بسیار مناسب است. ظرفیت حمل بار 750 کیلوگرمی اعلامی از سوی ایران خودرو که اگر وزن کابین یا اتاق را هم از آن کم کنیم مطمئنا بسیار دلسرد کننده خواهد بود. به همین دلیل بهتر است است سبکترین کابین رای آن استفاده شود.

البته شرکت ایران خودرو نمونه ارتقاء دادشده آریسان را با نام ” آریسان 2″ به بازار معرفی کرده است که مهمترین تغییرات این مدل افزایش حجم موتور به 1800 سی سی و افزایش ظرفیت بارگیری به 850 کیلوگرم می باشد. 
بدین شکل میتوان گفت وزن کابین آریسان در ظرفیت بار آریسان 2 احتساب شده.

کابین آریسان فایبرگلاس با وزنی در حدود 80 کیلوگرم فضای بسیار بزرگ و حجیم در اختیار شما قرار میدهد. 

آریسان 2-مراد صنعت سامه

نقاط قوت کابین آریسان فایبرگلاس

همان طور که گفته شده نقاط قوت کابین آریسان فایبرگلاس موجب شده بیشترین میزان نصب بروی این خودرو از این نوع کابین باشد.

مهمترین نقطه قوت وزن کم کابین ها در کنار استحکام آنهاست. قرار نیست از آریسان برای حمل بار های نا متعارف و صنعتی استفاده کنیم پس باید به دنبال کابینی باشیم حجم در عین حال زیبا که کابین آریسان فایبرگلاس تمام این مزیت ها را در اختیار ما قرار میدهد.

نکته دیگری که باید به آن دقت شود مصرف سوخت این خودرو است که با میانگین مصرف شهری حدود 8 لیتر برای کسب درآمد و روزی بسیار پر هزینه محسوب می شود. کابین آریسان فایبرگلاس با شکل آیرودینامیک مصر سوخت را در کمترین حد ممکن نگه میدارد. همانطور که میدانید بارگیری بدون اتاق یا کابین موجب ایجاد شکل هندسی نامتعارف و مقاومت محموله در برابر جریان هوا می شود به همین دلیل استفاده از کابین آریسان با شکل آیرودینامیک بسیار در شکست جریان هوا موثر است.

اگر قصد سفارش این نوع اتاق را برای خودرو خود دارید فراموش نکنید که قسمت بار آریسان کشیده تر است که این موضوع موجب دسترسی سخت به انتهای کابین آریسان فایبرگلاس می شود. پس سعی کنید از درب کرکره ای یا ساده بروی دیواره های کابین استفاده کنید تا دسترسی ساده تر شود.

نقاط ضعف کابین آریسان فایبرگلاس

کابین آریسان فایبرگلاس نقطه ضعف قابل ملاحظه ندارد و میتوانید از این کابین با خیال راحت بروی خوردو خود استفاده کنید.

ولی باید به نکات که شاید برای حرفه شما نقطه ضعف محسوب شود دقت کنید.

کابین آریسان فایبرگلاس توانایی تحمل فشار های فیزیکی زیادی ندارد. یعنی در اثر ضربات شدید و یا بارگیری بروی سقف آن امکان شکستی و آسیب وجود دارد.

اگر کیفیت ساخت کابین آریسان کم باشد ممکن است ایجاد سرو صدا، شکستی مکرر شیشه های کنار کابین و تغییر شکل ظاهری در اثر تابش نور خورشید یا سرما و گرما در آنها شود.

قیمت اتاق آریسان

کابین یا اتاق آریسان بر حسب سفارش مشتری در رنگها ، مدلها و ابعاد مختلف تولید می شود مطمئنا قیمت اتاق آریسان بر حسب انتخاب مشتری متفاوت خواهد بود.

قبل از خرید و نصب اتاق خود بهتر است با کارشناسان شرکت مراد صنعت سامه مشورت فرمایید تا کمتر قیمت اتاق آریسان را برای شما محاسبه کنند.

در ساخت کابین های فایبرگلاس برحسب سفارش نوع اتاق ممکن است از آهن تا دیگر فلزات برای طبقه بندی و فضا سازی استفاده شود این کار قیمت اتاق آریسان را افزایش میدهد.

کیفیت ساخت موضوع موثر دیگری بر قیمت اتاق آریسان است. حتما قبل از خرید از نمونه اتاق های ساخته شده توسط مراد صنعت سامه دیدن کنید. کیفیت برند سامه بزرگترین تبلیغ این شرکت در ساخت اتاق و کابین آریسان فایبرگلاس بوده است.

کاربری های کابین آریسان

کابین های آریسان در مدلهای مختلف تولید می شود و شما می توانید بر حسب نوع شغل و حرفه خود یکی از این مدلها را انتخاب کنید اما اگر کارایی که شما از کابین فایبر گلاس آریسان در نظر دارید با مدل های اتاق پیشنهاد متفاوت است کافی است انتظارات و شرایط مورد نظر خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید تا کابین سفارشی خود را با بهترین قیمت و کیفیت تحویل بگیرید.